Taşıt Kaldırma Donanımı Kontrolü (*)

Taşıt kaldırma donanımları, uzman kadromuz, bünyenizde bulunan kaldırma platformu ve asılı erişim donanımı, çalışanlarınızın ve işletmenizin güvenliği için gerekli olan periyodik kontrolleri gerçekleştirecek ve raporlar hazırlanarak en kısa zamanda tarafınıza iletilecektir.
İş güvenliği son dönemde ülkemizde önemli bir konu haline gelmiştir. İşletmelerin çalışma ortamlarını daha güvenilir hale getirmesi bir mecburiyet olmuştur. İş yerlerinde amacı ile iş ekipmanlarının periyodik kontrollerinin yapılmasının önemi artmıştır. İş ekipmanlarından dolayı oluşan kazalar, maddi ve manevi hasarlara yol açabilmektedir.
 
6331 sayılı "İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu" uyarınca çıkarılan ve 25.04.2013 tarih ve 28628 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren "İş Ekipmanlarının Kullanımında Sağlık ve Güvenlik Şartları Yönetmeliği", işyerlerinde bulunan iş ekipmanlarının kullanımı ile ilgili sağlık ve güvenlik yönünden uyulması gereken asgari şartları belirlemiştir.
 
Kontroller, Kaldırma ve/veya iletme araçları kapsamında taşıt kaldırma platformu TS EN 1493 standartlarında belirtilen kriterlere uygun olarak yapılır.
 
Not:Başlık sonunda (*) işaretli hizmetler, TE EN ISO/IEC 17020  akreditasyonu kapsamında akredite rapor verilecektir.