Enerji Analizi ve Harmonik Ölçüm

Günümüzde çoğu işletme kullandıkları elektrik enerjisinin kalitesini düzenli bir şekilde kontrol etme imkanı bulamamaktadır. Kalitesiz bir enerjinin kullanımı işletme içerisinde büyük zararlara yol açabilmekte ve işletmenin devamlılığını etkileyebilmektir. Enerji analizi ve harmonik ölçümleri sayesinde, enerjinin kalitesindeki bozulmaların nedenlerinin tespiti yapılabilmekte ve gerekli çözüm önerileri işletme ile paylaşılarak işletmenin bu durumdan zarar görmesi engellenebilmektedir.

Enerji Analizi ve Harmonik Ölçümleri Nasıl Yapılmaktadır?

Yetkili ve tecrübeli mühendislerimiz tarafından, enerji analizör cihazı ile işletmede ölçüm alınması gereken noktalara bağlanmakta ve öngörülen süre zarfında cihaz sistemdeki verileri kaydetmektedir. Daha sonra elde edilen verilerin detaylı analizi yapılarak raporlanmaktadır.

Enerji Analizi ve Harmonik Ölçümleri İlgili Yönetmelikler

  • Elektrik Dağıtımı ve Perakende Satışına İlişkin Hizmet Kalitesi Yönetmeliği
  • TS EN 50160 Standartı
  •  IEEE 519-1992 Standartı
  • Elektrik Piyasası Dağıtım Yönetmeliği

Enerji Analizi ve Harmonik Ölçümleri Firmamız, enerji analizi ve harmonik ölçümleri hizmetlerini sunmaktadır. Ölçümler, Elektrik Mühendisleri Odası tarafından yetki belgesine sahip yüksek mühendisler tarafından gerçekleştirilmekte ve raporlanmaktadır. Analiz sonucunda gerekli incelemeler yapılmakta ve incelemelerin gerçekleştirildiği kuruma detaylı bir rapor sunulmaktadır.